Start » Aktualności
OMAX i MAXIEM na targach w Moskwie

09.05.2012
Firmy OMAX i MAXIEM po raz kolejny będą obecne na największych w Rosji targach branży obróbki metalu - Metaloobrabotka w Moskwie. Przedstawiciele korporacji OMAX zaprezentują dwie maszyny do cięcia wodą – OMAX 60120 i MAXIEM 1530.

Kasia Czoska z MAXIEM w programie Bitwa na Głosy

08.05.2012
Katarzyna Czoska, pracownik firmy MAXIEM WATERJETS, była jedną z uczestniczek popularnego programu Bitwa na Głosy w TVP 2. Kasia znalazła się w drużynie Ryszarda Rynkowskiego i doszła z drużyną RR do finału.

Moc wody pozwala …latać

01.05.2012
Oto nowa odsłona możliwości wykorzystania silnego strumienia wody. Jeśli oglądaliście filmy z serii James Bond, to teraz możecie poczuć się jak agent 007i wykorzystując niesamowity sprzęt poszybować w przestworza. Umożliwia to urządzenie jetlev. A wszystko dzięki mocy wody. Takie ekstremalne przeżycia możliwe są dzięki urządzeniu jetlev. Ważący 9 kilogramów plecak odrzutowy może unieść Was na wysokość 9 metrów ponad powierzchnię wody.

Wypróbuj oprogramowanie MAXIEM-a

04.04.2012
Chcielibyśmy zaproponować Państwu skorzystanie z pewnej unikatowej, stworzonej specjalnie dla Państwa propozycji. Mamy nadzieję, że ten „prezent” pomoże Państwu podjąć pozytywną decyzję dotyczącą zakupu urządzenia MAXIEM.

CIEKAWOSTKI: Masz iPhonea? Możesz nawigować!

03.04.2012
Światowy lider w produkcji elektronicznych urządzeń nawigacyjnych – Raymarine, wprowadza na rynek rewolucyjne wielofunkcyjne wskaźniki (MFD) – E 7. Są to zaawansowane urządzenia z intuicyjnym menu pozwalającym na łatwy dostęp do informacji i kontrolę systemów na łodzi. Wskaźnik wielofunkcyjny Raymarine E 7 wyposażony jest w 7 calowy ekran, umożliwiający rozbudowę do kilku stanowisk oraz komunikację bezprzewodową bluetooth. Zapewniający możliwość podłączenia w sieć do 6 wskaźników oraz dodatkowych akcesoriów. Dzięki zastosowaniu technologii bluetooth oraz WiFi, wskaźniki E 7 dostarczają niespotykane dotąd możliwości komunikacyjne.

Dlaczego Maxiem

03.04.2012
Przeczytaj artykuł Dr. J.Olsena dlaczego powstał MAXIEM. Zaczęliśmy prace nad OMAX-em 19 lat temu, ponieważ chciałem, aby właściwie każdy zakład na świecie mógł korzystać z technologii cięcia wodą. Wciąż tak myślę. Na początku lat 90-tych wraz z moim kolegą John Cheungiem udało nam się zebrać małą grupę entuzjastów, którzy podzielali naszą wiarę i zbudowaliśmy pierwszy system cięcia wodą zaprojektowany specjalnie do wykorzystania w warsztacie - OMAX model 2448. Nadal jest on w codziennym użytkowaniu w MIT (Massachusetts Institute of Technology).

Pracując z OMAX-em

27.03.2012
Przeczytaj artykuł Dr. J.Olsena dlaczego warto pracować z OMAX. Kiedy ludzie pytają mnie czy systemy OMAX i Maxiem są odpowiednie do zastosowania w procesie produkcji, zapraszam ich do naszego zakładu produkcyjnego. Posiadamy tutaj trzy maszyny OMAX pracujące na dwie zmiany, wytwarzające części, zaczynając od prostych uszczelek z gumy piankowej po grube stalowe pokrywy do produkcji obu linii OMAX i Maxiem. W ten sposób OMAX jest jednocześnie producentem i użytkownikiem swoich maszyn.

OMAX i MAXIEM z podwójnymi bramami

20.03.2012
Oto kolejne, nowatorskie w skali światowej rozwiązanie korporacji OMAX w dziedzinie urządzeń do cięcia wodą. Teraz, kupując jednego waterjeta tej firmy, można tak naprawdę otrzymać dwie maszyny w jednej. Jak to jest możliwe? OMAX wprowadził właśnie na rynek system dual bridge (podwójny most), który może być wykorzystany we wszystkich maszynach OMAX i MAXIEM.

Uczniowie Mechanika poznają tajniki waterjetów

14.02.2012
Przed uczniami Zespołu Szkół Mechanicznych pojawiła się niebywała okazja poznania tajników technologii cięcia wodą. Urząd Miejski oraz Elbląski Park Technologiczny (EPT) organizują dla nich cykl szkoleń. Wsparcie technologiczne projektowi zapewnia Grupa JetSystem z Elbląga – przedstawiciel amerykańskiej korporacji OMAX, światowego lidera w dziedzinie projektowania i produkcji waterjetów. Z maszynami do cięcia wodą zapozna się 22 uczniów drugiej klasy o profilu mechatronicznym. Szkolenie rozpoczęło się 14 lutego br.

Największe waterjety na świecie!

10.02.2012
14 metrów ma 4 piętrowy budynek, naczepa samochodu ciężarowego, jeden z najdłuższych jachtów żaglowych i… nowa maszyna do cięcia wodą amerykańskiej korporacji OMAX. Te prawdziwe „fabryki” mogą z powodzeniem zastąpić kilka innych, tradycyjnych urządzeń obróbczych w Twojej firmie. OMAX wprowadził na rynek 15 nowych modeli linii MAXIEM i siedem OMAX. Tak dużych maszyn do cięcia wodą na świecie jeszcze nie było.

Nie rozbieraj zintegrowanej dyszy MAXJET 5i

10.02.2012
Zachowaj 500-godzinną gwarancję na pracę (szacowaną) dysz MAXJET 5i oraz MAXJET 5i MiniJet, nie rozbierając fabrycznie zmontowanych elementów zintegrowanych w urządzeniu. Kryza diamentowa oraz dysk węglikowy są celowo wmontowane w środek dyszy, aby zapewnić wewnętrzną zgodność komponentów.

Nawiertnica czyli koniec problemów z tworzywami sztucznymi

08.02.2012
Do tej pory właściciele waterjetów MAXIEM starali się omijać skomplikowane operacje na materiałach typu plastik, laminaty czy kompozyty. Powód był dość prozaiczny. Ten delikatny materiał, przy przebijaniu strumieniem wody, z reguły ulegał rozwarstwieniu. Woda ze ścierniwem bowiem zachowuje się inaczej niż tradycyjne wiertło. W efekcie materiał był zniszczony, a operatorzy waterjetów nie podejmowali się obróbki takich materiałów.

MADE IN THE USA

MAXIEM WATERJETS